Szukaj
Close this search box.

Jakie znaczenie ma obudowa rekuperatora? Technologia PML w rekuperatorach aeroVent.

Jakie znaczenie ma obudowa rekuperatora? Technologia PML w rekuperatorach aeroVent.

W artykule:

Udostępnij:

Termoizolacyjna i dźwiękochłonna obudowa rekuperatorów aeroVent wykonana w technologii PML to wyróżnik rekuperatorów Reversus i Flat. 

Konstrukcja obudowy wykonana w technologii PML polega na zastosowaniu dwóch warstw solidnej stalowej obudowy wypełnionej ciśnieniowo sprasowaną pianką poliuretanową. Stalowa konstrukcja jest dodatkowo ocynkowana dla ochrony przed korozją.

Co to oznacza i jakie zalety ma obudowa rekuperatorów Flat i Reversus?

Oszczędność energii

Dzięki termoizolacyjnym właściwościom obudowy rekuperatora można zminimalizować straty ciepła, co przekłada się na mniejsze zużycie energii potrzebnej do ogrzewania powietrza nawiewanego.

Poprawa efektywności systemu rekuperacji

Izolacja termiczna pomaga utrzymać stabilną temperaturę wewnątrz urządzenia, co poprawia efektywność działania rekuperatora oraz jego komponentów, takich jak wymienniki ciepła i wentylatory. 

Zdrowie i higiena

Termoizolacyjna obudowa rekuperatora pomaga również w zapobieganiu kondensacji pary wodnej wewnątrz urządzenia, co minimalizuje ryzyko rozwoju pleśni i grzybów oraz przekłada się na jakość powietrza nawiewanego do pomieszczeń. 

Ochrona przed zanieczyszczeniami

Solidna obudowa rekuperatorów aeroVent chroni urządzenie przed dostępem do niego zanieczyszczeń z otoczenia, takich jak kurz czy pył. Zanieczyszczenia te mogą negatywnie wpływać na działanie urządzenia i skracać jego żywotność. Obudowa rekuperatorów Reversus i Flat zapobiega osadzaniu się zanieczyszczeń, pyłów i kurzu wewnątrz urządzenia, co pozwala na długoletnie bezawaryjne działanie jednostki i ułatwia ich konserwację.

Dłuższa żywotność urządzenia

Stabilizacja temperatury wewnętrznej rekuperatora i ochrona przed wilgocią przyczyniają się również do wydłużenia żywotności jednostki poprzez zmniejszenie ryzyka korozji i uszkodzeń spowodowanych ekstremalnymi warunkami otoczenia.

Dźwiękoszczelność obudowy rekuperatora

Niebagatelne znaczenie ma również ochrona przed hałasem. Praca wentylatorów w rekuperatorze jest doskonale wyciszona dzięki zastosowaniu tej unikalnej obudowy.

Estetyka rekuperatora

Dobrze zaprojektowana i estetycznie wykonana obudowa w szarym, stalowym kolorze wkomponuje się w każde pomieszczenie. Szczególnie ma to znaczenie, jeśli rekuperator będzie umieszczony w widocznym miejscu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze rekuperatora znajdziesz w tym artykule: Jak wybrać dobry rekuperator? Na co zwrócić uwagę przy wyborze rekuperacji?

Udostępnij:

Social Media aeroVent

Najchętniej czytane

Bądź na bieżąco

Zasubskrybuj nasz Newsletter

Nie lubimy spamu, więc od nas go nie dostaniesz.

Rekuperacja

Warto przeczytać

Jak uzyskać dofinansowanie do rekuperacji z programu “Czyste powietrze 2024”? Blog

Jak uzyskać dofinansowanie do rekuperacji z programu “Czyste powietrze 2024?”?

Co można sfinansować w 2024 roku z programu „Czyste Powietrze”? Jaka jest kwota dofinansowania do rekuperacji? Kto i do kiedy można skorzystać z programu “Czyste powietrze”?
Czytaj więcej →
Czy możliwe jest skuteczne działanie rekuperacji latem? Blog

Czy możliwe jest skuteczne działanie rekuperacji latem?

Rekuperacja latem oferuje wiele istotnych zalet, poprawiając komfort życia w domu, dbając o zdrowie domowników, przyczyniając się do oszczędności energii i chroniąc środowisko.
Czytaj więcej →
Zdrowie na pierwszym miejscu: rekuperacja i odkurzacz centralny dla czystego powietrza w domu! Blog

Rekuperacja i odkurzacz centralny: duet idealny dla czystego domu!

Czy wiesz, że rekuperację można połączyć z odkurzaczem centralnym? Takie połączenie niesie wiele korzyści dla zdrowia i komfortu mieszkańców. Połącz te dwa systemy i ciesz się czystym powietrzem bez kurzu i alergenów.
Czytaj więcej →