Szukaj
Close this search box.

To ja, rekuperator Reversus. Co mnie wyróżnia?

Rekuperatory Reversus

W artykule:

Udostępnij:

Do zalet wentylacji mechanicznej z rekuperacją nie trzeba nikogo przekonywać. Rekuperacja gwarantuje, że powietrze napływające do domu jest nie tylko świeże, ale także wolne od wszelkich zanieczyszczeń. Dzięki temu możesz cieszyć się czystym powietrzem w miejscu, w którym spędzasz najwięcej czasu.

To także skuteczny sposób na utrzymanie temperatury w budynku bez strat cieplnych. Ale z drugiej strony panuje przekonanie, że system rekuperacji to duże wykorzystanie energii elektrycznej. Temu założeniu przeczy jednak rekuperacja Reversus dostarczana przez aeroVent.

System bezgrzałkowego rozmrażania

Reversus to flagowy produkt aeroVent, którego działanie nie generuje wysokich rachunków za energię elektryczną. A to dzięki temu, że Reversus, jak wszystkie rekuperatory aeroVent, są wyposażone w system bezgrzałkowego rozmrażania, który wykorzystuje do zabezpieczenie przed zalodzeniem wymiennika strumień ciepłego powietrza wywiewanego z budynku.

Zastosowanie pochłaniającej dużo prądu grzałki elektrycznej wewnątrz rekuperatora jest więc zbędne. I nawet jeśli w okresie zimowym silne mrozy wymuszają zwiększenie strumienia ciepłego powietrza do ogrzania wymiennika, to system centralnego ogrzewania budynku będzie i tak dużo tańszym sposobem chroniącym przed oblodzeniem, niż wykorzystanie do tego celu energochłonnej grzałki elektrycznej. Rachunek za prąd przy użyciu rekuperatorów aeroVent jest zauważalnie niższy.

Większa efektywność energetyczna z wentylatorem EC

Ponadto zastosowane w rekuperacji Reversus nowoczesne wentylatory EC (wentylatory elektronicznie komutowane) są bardziej efektywne energetycznie w porównaniu do tradycyjnych wentylatorów prądu przemiennego (AC).

Wnętrze rekuperatora Reversus
Wnętrze rekuperatora Reversus

Wentylatory EC korzystają z zaawansowanej elektroniki do sterowania prędkością i kierunkiem obrotów silnika, więc prędkość wentylatora może być dostosowana do aktualnych potrzeb, co pozwala na oszczędność energii. Zastosowane w Reversusach wentylatory EC to nowoczesne i zaawansowane rozwiązanie, zgodne z regulacjami dotyczącymi zużycia energii. Spełniają ponadto określone normy efektywności energetycznej, zapewniają precyzyjną kontrolę prędkości i cichą pracę.

Jedyna na polskim rynku obudowa wykonana w technologii PML

Drugą zaletą Reversusa jest jego unikalna obudowa. Rekuperator jako jedyny w Polsce posiada obudowę wykonaną w sprawdzonej technologii PML, polegającej na zastosowaniu ciśnieniowo sprasowanej ściany wielowarstwowej wykorzystującej jako izolator warstwę piany poliuretanowej i wykończonej wysokogatunkową ocynkowaną stalą, zabezpieczoną przed korozją.

W praktyce ta solidna i starannie wykonana obudowa gwarantuje bardzo dobre wyciszenie pracy urządzenia i zapewnia doskonałą izolację cieplną, pozwalającą na montaż urządzenie w nieogrzewanych pomieszczeniach już od 0 st. C do 45 st. C.

Udostępnij:

Social Media aeroVent

Najchętniej czytane

Bądź na bieżąco

Zasubskrybuj nasz Newsletter

Nie lubimy spamu, więc od nas go nie dostaniesz.

Rekuperacja

Warto przeczytać

Jakie korzyści przynosi wymiennik entalpiczny w rekuperatorze? Blog

Jakie korzyści przynosi wymiennik entalpiczny w rekuperatorze?

Wymiennik entalpiczny to specjalny rodzaj wymiennika ciepła, który służy nie tylko do odzyskiwania energii cieplnej z powietrza usuwanego z budynku, ale także do przenoszenia wilgoci. Dzięki temu urządzeniu możemy zarówno ogrzać, jak i nawilżyć świeże powietrze dostarczane do pomieszczeń.
Czytaj więcej →
Jakie są sposoby na poprawę wentylacji w domu? Blog

Jakie są sposoby na poprawę wentylacji w domu?

Dlaczego dobra wentylacja jest ważna w domu? Jakie są najczęstsze problemy związane z wentylacją w domach? Co zrobić, jeśli w moim domu jest zbyt wilgotno?
Czytaj więcej →
Jak uzyskać dofinansowanie do rekuperacji z programu “Czyste powietrze 2024”? Blog

Jak uzyskać dofinansowanie do rekuperacji z programu “Czyste powietrze 2024?”?

Co można sfinansować w 2024 roku z programu „Czyste Powietrze”? Jaka jest kwota dofinansowania do rekuperacji? Kto i do kiedy można skorzystać z programu “Czyste powietrze”?
Czytaj więcej →