Szukaj
Close this search box.

Jaki rekuperator wybrać do domu o powierzchni do 140 metrów kwadratowych

Wybór odpowiedniego rekuperatora do domu o powierzchni do 140 m2

W artykule:

Udostępnij:

Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego, średnia powierzchnia użytkowa nowo budowanych domów jednorodzinnych w pierwszym kwartale 2024 roku wynosi 142,5 m2. Obserwujemy wyraźną tendencję zmniejszania się powierzchni domów jednorodzinnych i mieszkań w ciągu kilku lat. Na przykład, w 2018 roku średnia powierzchnia domu jednorodzinnego wynosiła 144,5 m2, a następnie systematycznie spadała, osiągając nieco poniżej 141 m2 w 2023 roku. Dlaczego to jest istotne?

Mniejsze, ale bardziej energooszczędne domy

Zauważamy trwały trend budowy mniejszych, ale bardziej energooszczędnych domów. Obecnie podejście do budowy domu jest bardziej pragmatyczne niż to miało miejsce na przykład w latach 90. Rozwój technologii sprawia, że życie w przestrzeniach mieszkalnych jest wygodniejsze, zdrowsze i bezpieczniejsze, a sam duży metraż niekoniecznie przekłada się na poprawę komfortu życia. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się domy pasywne oraz energooszczędne, wyposażone w instalacje oszczędzające energię i inteligentne systemy sterowania. Odpowiedni rekuperator ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia energooszczędności budynku, zwłaszcza w przypadku ograniczonej powierzchni.

Jestem reprezentantem rekuperatora Breva i zapewniam energooszczędność Twojego domu

Odpowiadając na obecne trendy w energetycznej efektywności budownictwa, firma aeroVent oferuje nowoczesne rozwiązania wentylacyjne przeznaczone dla domów o powierzchni od 80 do 500 m2. Nasza wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła jest kluczowym elementem nowoczesnego domu, gwarantując nawet do 50% mniejsze zużycie energii cieplnej w okresach zimowych oraz zapewniając czyste powietrze przez cały rok.

W niniejszym tekście przedstawimy, jaki rekuperator Breva wybrać do domu o powierzchni do 140-150 m2, czyli do typowych rozmiarów domów budowanych przez Polaków w ostatnich latach.

Rekuperatory Breva
Rekuperatory Breva

Idealnym rozwiązaniem dla domów o powierzchni do 140 m2rekuperatory z rodziny Breva, dostarczane przez firmę aeroVent. W sprzedaży dostępne są trzy modele Breva, przeznaczone dla najmniejszych domów o powierzchni około 90-100 m2, takie jak Breva 200.

Rekuperatory Breva posiadają klasę energetyczną A, co zapewnia niski pobór energii elektrycznej, nie obciążając domowego budżetu. Maksymalny pobór mocy dla modelu Brevy 200 wynosi zaledwie 99W, a dla Brevy TOP MINI zaledwie 84W. Dodatkowo, zarówno w rekuperatorach Breva, jak i innych modelach firmy aeroVent (Reversus i Flat), zastosowano energooszczędne wentylatory EC, które są zgodne z regulacjami dotyczącymi zużycia energii, zapewniając precyzyjną kontrolę prędkości i cichą pracę.

Zobacz również: Jak wybrać dobry rekuperator? Na co zwrócić uwagę przy wyborze rekuperacji?

Sprawny odzysk ciepła dla domu z rekuperatorem Breva

Odzysk ciepła w rekuperatorach Breva sięga aż 82-83%, co zostało potwierdzone badaniem sprawności odzysku ciepła zgodnie z normą EN 13141-7. Jest to istotne z punktu widzenia wentylacji budynków jednorodzinnych oraz urządzeń wentylacyjnych z odzyskiem ciepła.

Rekuperator w pakiecie z panelem sterowania

Każdy model rekuperatora Breva zawiera w cenie sterownik EVO-LT, umożliwiający kontrolę stanu urządzenia i sygnalizację konieczności wymiany filtrów, zarządzanie pracą jednostki w trybie tygodniowym oraz zapobieganie oszronieniu wymiennika poprzez regulację prędkości wentylatorów i automatyczne dostosowywanie przepływu powietrza na podstawie czujników jakości powietrza. Ponadto, sterownik może być zintegrowany z innymi czujnikami w domu, takimi jak czujniki wilgotności czy czadu, oraz z systemami domu inteligentnego.

Niewielki rozmiar rekuperatora

Rekuperatory Breva charakteryzują się niewielkimi rozmiarami i możliwością montażu na ścianie lub suficie, co pozwala zaoszczędzić cenne miejsce na podłodze. Na przykład Breva 200 ma zaledwie 25 cm głębokości i jest wyposażona w elementy montażowe do instalacji na suficie, podczas gdy modele Breva TOP i TOP MINI przeznaczone są do montażu pionowego na ścianie, co czyni je idealnymi do pomieszczeń gospodarczych, kotłowni lub innych miejsc o ograniczonej przestrzeni.

Rekuperator Breva Top Mini
Rekuperator Breva Top Mini

Szczelna budowa rekuperatorów BREVA w technologii PPE

Obudowa rekuperatorów Breva wykonana jest w technologii PPE (spieniony polipropylen), co zapewnia doskonałą szczelność i właściwości termoizolacyjne, chroniąc jednocześnie wymiennik ciepła, wentylatory i automatykę urządzenia przed wpływem zmieniających się warunków atmosferycznych oraz zanieczyszczeń. Breva TOP MINI wyróżnia się estetyczną obudową w czarno-szarym kolorze, doskonale komponującą się z różnymi wnętrzami.

Udostępnij:

Social Media aeroVent

Najchętniej czytane

Bądź na bieżąco

Zasubskrybuj nasz Newsletter

Nie lubimy spamu, więc od nas go nie dostaniesz.

Rekuperacja

Warto przeczytać

Jak uzyskać dofinansowanie do rekuperacji z programu “Czyste powietrze 2024”? Blog

Jak uzyskać dofinansowanie do rekuperacji z programu “Czyste powietrze 2024?”?

Co można sfinansować w 2024 roku z programu „Czyste Powietrze”? Jaka jest kwota dofinansowania do rekuperacji? Kto i do kiedy można skorzystać z programu “Czyste powietrze”?
Czytaj więcej →
Czy możliwe jest skuteczne działanie rekuperacji latem? Blog

Czy możliwe jest skuteczne działanie rekuperacji latem?

Rekuperacja latem oferuje wiele istotnych zalet, poprawiając komfort życia w domu, dbając o zdrowie domowników, przyczyniając się do oszczędności energii i chroniąc środowisko.
Czytaj więcej →
Zdrowie na pierwszym miejscu: rekuperacja i odkurzacz centralny dla czystego powietrza w domu! Blog

Rekuperacja i odkurzacz centralny: duet idealny dla czystego domu!

Czy wiesz, że rekuperację można połączyć z odkurzaczem centralnym? Takie połączenie niesie wiele korzyści dla zdrowia i komfortu mieszkańców. Połącz te dwa systemy i ciesz się czystym powietrzem bez kurzu i alergenów.
Czytaj więcej →