Sterowanie rekuperatorów Reversus

Rekuperatory Reversus dostarczane są z systemem sterowania i łatwym podłączeniem do zasilania

Sterowanie rekuperatorów Reversus. Elektroniczny sterownik pozwala na integrację z okapem kuchennym lub z systemem alarmowym domu, który przełączy rekuperator w tryb niskiego poboru energii pod nieobecność domowników.

Elektroniczny sterownik pozwala na programowanie wydajności wentylacji w cyklu tygodniowym, zachowując możliwość ręcznego sterowania centralą i płynną zmianą jej wydajności. Układ automatyki może niezależnie współpracować z zewnętrznymi czujnikami wilgoci lub stężenia CO2.

Sterownik również umożliwia uruchomienie trybu kominek, w którym centrala nawiewa do pomieszczeń większy strumień powietrza.

Rozbudowany sterownik Comfort+

W wersji z rozbudowaną automatyką sterującą Comfort+, sterownik wyposażony jest w dotykowy, kolorowy wyświetlacz z intuicyjnym interfejsem komunikacyjnym. Regulatory aeroVent mogą sterować również przepustnicami wymiennika gruntowego, zwanego potocznie GWC oraz dodatkowym modułem komunikacji internetowej, dzięki czemu z dowolnej lokalizacji jesteśmy w stanie programować ustawienia rekuperatora.

Zarówno w wersji Standard jak i Comfort+ komunikuje się z użytkownikiem za pomocą intuicyjnego graficznego interfejsu. Standardowo sterownik rekuperatora może obsługiwać przepustnicę wymiennika gruntowego, zwanego potocznie GWC oraz współpracować z dodatkowym modułem komunikacji internetowej.

Sterowanie - dodatkowe funkcje sterowników

Niezależnie od wersji, rekuperator może współpracować z dowolną liczbą sterowników, czyli można równolegle używać sterowników Standard i Comfort+. Dodatkowo mozna podłączyć urządzenie przez domową sieć Wi-Fi do internetu i sterować nim z telefonu lub przeglądarki internetowej. Niezależnie od wykorzystanych sterowników, funkcja przewietrzania może być aktywowana dowolnymi przełącznikami elektrycznymi zamontowanymi w różnych miejscach domu, np. w łazience lub przy kominku.

Zabezpieczenie przed zamarzaniem

Sterownik wykorzystuje szereg czujników do kontroli temperatury powietrza w rekuperatorze. Inteligentny układ mikroprocesorowy analizuje rozkład temperatur i w wymaganej chwili uruchamia procedury zabezpieczające przed zamarzaniem wykorzystujące strumień ciepłego powietrza wywiewanego z budynku.

Dzięki dodatkowym akcesoriom (zestaw COP i zestaw CAV zainstalowany na przewodzie doprowadzającym powietrze) można zarządzać rekuperatorem w trybie utrzymania stałego ciśnienia lub stałej wielkości strumienia przepływu. Funkcjonalność wymagana przy zamówieniu urządzenia.

Zestawienie parametrów sterowników

Opcja Standard Comfort+
Sterowanie pracą wentylatorów (włącz/wyłącz, 4 tryby pracy, reg. bezstopniowa) + +
Programowanie trybów pracy w okresie tygodniowym + +
Sterownie automatycznym zabezpieczeniem przed zamarzaniem + +
Możliwość zintegrowania z okapem kuchennym lub z systemem alarmu + +
Panel sterujący Standardowy B&W Dotykowy kolorowy
Sterowanie by-passem Automatyczne Automatyczne
Współpraca z zewnętrznymi czujnikami: wilgoci, stężenia CO2 + +
Sterowanie przepustnicami GWC + +
Przystosowanie do współpracy z modułem komunikacji internetowe + +

Zobacz również:

Odkurzacze centralne aeroVac – sprawdź tutaj.  Poszukujesz ciepłomierzy lub wodomierzy? Wejdź tutaj.
Scroll to Top