Materiały instalacyjne

Akcesoria instalacyjne

Przewód aeroVent wykonany jest z dwuwarstwowego wysokogatunkowego materiału PVC zawierającego cząsteczki jonów srebra zatopionych w masie jego wewnętrznej warstwy. Wykorzystanie jonów srebra gwarantuje zachowanie czystości biologicznej powierzchni wewnętrznych przewodu w ciągu lat użytkowania systemu wentylacji.

Przewód aeroVent posiada zewnętrzną średnicę wynoszącą zaledwie 75 mm, dzięki czemu można go z powodzeniem ukryć w warstwach ocieplenia stropów.

Przewód aeroVent
Elementy instalacyjne z EPP

Elementy instalacyjne z EPP

Elementy instalacyjne z EPP to elementy instalacyjne wykonane ze spienionego polipropylenu. Mają estetyczny wygląd, posiadają doskonałe właściwości izolacyjne, pozwalają na łączenie bez użycia narzędzi. Znajdują doskonałe zastosowanie w podłączeniu rekuperatorów do instalacji wentylacyjnej.

Grubość ścianki 15 mm, przewodność cieplna wynosi 0,039 W/m*K. Każda kształtka w cenie zawiera mufę.

Modułowy system instalacyjny

Modułowy system instalacyjny pozwala na dowolne konfigurowanie skrzynek rozprężnych oraz rozdzielaczy z podstawowych elementów bazowych. Elementy można dowolnie konfigurować oraz modyfikować bezpośrednio w trakcie montażu instalacji wentylacyjnej. Zastosowanie systemu modułowego zmniejsza koszty magazynowania oraz koszty transportu elementów systemów wentylacji.

Uwaga: Modułowe elementy instalacyjne są dostarczane w częściach do indywidualnej kompletacji i konfiguracji.

Modułowy system instalacyjny
Skrzynki rozprężne nawiewno-wyciągowe

Skrzynki rozprężne

Skrzynki rozprężne przeznaczone do montażu po stronie nawiewu, jak i wywiewu powietrza w systemach wentylacji mechanicznej, w tym rekuperacji. Skrzynki nawiewno-wyciągowe są przystosowane do montażu w wylewkach, jak i na suficie.

Dzięki swoim małym wymiarom skrzynka nie wymaga dużo miejsca lub specjalnego zabudowania. Pozwala to na uzyskanie większej powierzchni użytkowej dla pomieszczenia. Aerodynamiczny kształt zapewnia cichy przepływ powietrza, a dzięki gładkiej powierzchni wewnętrznej uniemożliwia osadzanie zanieczyszczeń w elemencie.

Skrzynki rozdzielaczowe

Rozdzielacze powietrza składają się z 3 do 18 króćców w wersji przelotowej i nieprzelotowej. Konstrukcja rozdzielacza umożliwia jego montaż w warstwach podłogi, sufitach podwieszanych, a także w ścianach szkieletowych. Rozdzielacze zostały zaprojektowane jako element modułowy z myślą o wygodzie użytkowania i łatwości montażu. Rozdzielacz jest kompatybilny ze wszystkimi dostępnymi kanałami wentylacyjnymi ∅75, ∅160, ∅200.

Materiał, z którego wykonano elementy skrzynek rozprężnych i rozdzielaczy powietrza gwarantuje niespotykaną wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

Rozdzielacze modułowe
Tłumiki hałasu Alveolar

Tłumiki hałasu Alveolar

Tłumiki hałasu wykorzystujące wewnętrzne kanały wykonane z wełny szklanej pokrytej czarnym włóknem szklanym. Unikalna i opatentowana technologia redukcji hałasu pozwala na uzyskanie doskonałych efektów wyciszenia zarówno szumu przepływającego powietrza, jak i dźwięków generowanych przez wentylatory lub przepustnice.

Tłumiki dostarczane są w metalowej obudowie.

Instalacja metalowa

Instalacja metalowa służy do podłączenia centrali z rozdzielaczami oraz połączeń z czerpnią i wyrzutnią.

Elementy występują w trzech średnicach: Ø 125, Ø 160 oraz Ø 200.

Instalacja metalowa
Filtry powietrza

Filtry powietrza

Centrala wyposażona jest w filtry powietrza nawiewanego do pomieszczenia oraz wywiewanego na zewnątrz. Filtry powietrza zabezpieczają wymiennik centrali przed zanieczyszczeniem i przez to zmniejszeniem sprawności energetycznej centrali. Filtr powietrza nawiewanego dodatkowo podnosi walory higieniczne dostarczanego powietrza, a tym samym zwiększa komfort przebywania w pomieszczeniach.Najwyższej jakości oryginalne filtry dostarczane przez producenta rekuperatorów gwarantują obliczeniowe opory przepływu oraz skuteczną filtrację zarówno nawiewanego do domu powietrza jak i powietrza wywiewanego, co jest wymagane dla ochrony wymiennika ciepła rekuperatora

Przepustnice INNO

To wygodne w użytkowania elementy pozwalające na regulacje wielkości strumienia powietrza, wykonane są z plastycznej, dźwiękochłonnej pianki. Przepustnice mają średnicę 125 mm i grubość 50 mm. Ich montaż jest bardzo łatwy – wystarczy umieścić je w okrągłych kanałach tuż przed anemostatami, a wielkość strumienia powietrza dopasować odpowiednio odsłaniając lub zasłaniając liczbę otworów w przepustnicy.

Przepustnice Inno posiadają również bardzo dobre właściwości tłumiące hałas.

Przepustnice INNO
Anemostaty rekupacja / wentylacja

Anemostaty

Anemostaty występują w dwóch wersjach: nawiewnych oraz wywiewnych. Posiadają możliwość regulacji wielkości strumienia powietrza. Ich średnica przyłączeniowa to 125 mm.

Przewód flex

Przewód flex jest przewodem elastycznym izolowanym termicznie. Dzięki odporności temperaturowej +250º C i całkowitej niepalności świetnie nadaje się do dystrybucji powietrza. Tłumi drgania instalacji i ogranicza liczbę wymaganych kształtek instalacyjnych. Warstwa wewnętrzna przewodu jest nieznacznie perforowa.

Powłokę izolacyjną stanowi wełna mineralna, natomiast osłonę zewnętrzną, wielowarstwowa powłoka z laminowanego aluminium wzmocniona włóknem szklanym.

Zobacz również:

Odkurzacze centralne aeroVac – sprawdź tutaj.  Poszukujesz ciepłomierzy lub wodomierzy? Wejdź tutaj.

Scroll to Top